akichan
napoveda vypnout Akichan patička
 • Anime: 10752
 • Uživatelů: 31112
 • Hostů: 91 + 42

Profil uživatele: Zirvith

Zirvith
Můj web: zirvith.cz
ICQ: 438877714
Skype: Zirvith
Jabber: nic
Facebook: Facebook
Twitter: Twitter
Lidé.cz: https://www.lide.cz/detail/fE7KacYrTMz2vM0L
 
Zařazení: Uživatel donate

Něco o mně:

Registrace: 06.07.2010 9418 bodů za aktivitu
Aktivita: 30.01.2019
Stránek: 294452

Zirvith Snicket です


Mé nej anime: FMA, Hunter x Hunter, Tsubasa Chronicle, DenYuuDen, Romeo x Juliet, Trinity Blood, Pandora Hearts, D`Eon, Zetsuen no Tempest a 07-Ghost
Nej mangy: Tsubasa Chronicle, Wish a Koisuru Boukun
Nej doramy: Yamato Nadeshiko Shichi Henge, Yōkai Ningen Bem, Mei-chan no Shitsuji, Skip Beat, Playful Kiss, Hana Kimi a Spring Waltz (a našly by se i další xD) A prostě většina anime co hodnotím 8+ patří mezi mé hodně oblíbené.
Nej postavy: Byakuya, Kabuto, Fay, Jellal, Abel, Sion, Sanetoshi, Chrollo, Maximillien.
Další hodně oblíbené postavy: Itachi, Deidara, Roy, Frau, Kanda, Hinata, Break, Hibari, Enjolras, Hitomi, Ukyo, a určitě jich je i víc...
Kdyžtak viz můj personalist, snažím se tam postupně přidávat své oblíbené postavy :3
Postavy, které nesnáším: Luffy, Reborn, Tsuna, Goku a všechny postavy z Bakemona.. (Pak nemám ráda ani Naruta, Ichiga, Natsua, Yugiho apod., ale tihle na tom nejsou až tak hrozně xD) Jo a Luffy je snad jediná postava, na kterou mám vyloženě alergii.
Postavy, které mi jsou povahově (či chováním, názory apod.) nejbližší: Hinata, Eponina, Byakuya, Tybalt, Sasuke, Feitan..
Jinak na anime koukám jedině v jp s cz či sk titulkama (pokud je to teda možné). Páč angličtinu nesnáším a ani jsem se ji nikdy neměla možnost učit. Takže asi tak :o) A pokud chci vidět nějaké anime (či doramu), co ještě není přeloženo ani překládáno, tak se do překladu raději sama pouštím. No jo, a případné reklamace (k titulkům) či dotazy pište... třeba do vzkazů. Ale za překladatelku se fakt nepovažuju, navíc překládám svým vlastním tempem - často na to nemám buď čas nebo náladu, takže to u mě někdy dost trvá :)
Btw, anime sleduju zhruba od roku 2010 (teda když nepočítám Naruta, kterého jsem sledovala už na střední). A už na konci června 2010 jsem se přidala k první překl. skupině, na kterou jsem narazila xD
A taky... nesnáším český přepis japonštiny :) (to mi dokáže japonštinu akorát pěkně znechutit)
Dokážu zkouknout jakékoliv anime, i to co mě nebaví xD Z žánrů mám ráda víceméně všechno, ale moc nemusím hlavně mecha, scifi, školní a stará anime :) Avšak v každém žánru se dají najít i hodně dobrá anime. Ale nejradši mám snad fantasy, historické, horory, gore, a klidně i romantická anime (hlavně když to není ze školního prostředí). Taky se snažím někdy i kreslit (postavy z anime xD, někdy i vlastní), ale moc mi to zrovna nejde..:) (viz DA nebo fb)
Jinak od března 2015 jsem začala aktivně poslouchat Vocaloidy (které jsem dřív nějak nemusela a teď se od nich nějak nedokážu ani odtrhnout), takže jsem kvůli nim omezila i anime.. -_- A začala jsem překládat i jejich písničky... ^^ Jinak k Vocaloidům jsem se tak nějak dostala hlavně přes plug.dj... a nejradši mám samozřejmě Gakupa, pak Luku a po nich i Kaita, Gumi a Kiyotera. Nejoblíbenějších písniček mám od Vocaloidů už přes 30 (pak jsem je přestala počítat), ale úplně nejvíc si mě získalo Konayuki (Powdery Snow), a pak mám hodně ráda i ty příběhové písně (jako třeba Story of Evil). A taky Paranoid Doll je hodně zajímavá, když člověk zjistí, o čem se tam zpívá.
Jsem hrozně velký snílek, Štír, a občas i něco píšu (povídky, knihu). Zájmů mám spoustu, ale jasně vede anime ^^ (jo, díky tomu už nemám skoro čas na nic jiného) xD Jinak jsem ještě taky dost blázen do lodí a do tramvají :-) A taky se věnuji amatérskému dabingu ;)
A musím říct, že se mi povedlo jednu knihu už dopsat a také vydat ^_^ A snažím se psát dál... I když to jde docela pomalu..
Jinak mám od doktorů diagnostikovanou schizoidní poruchu osobnosti, disociativní poruchu motoriky a náběh na agorafobii. A ještě ke všemu trpím depresemi ... no co už :) Taky mám možná částečně sociální fobii, ale z lidí strach nemám (jak si někteří myslí), spíš jen lidi nemám ráda.
Také jsem si všimla, že i v anime se občas objevují schizoidi (nebo postavy jim dost podobné). Třeba takový Feitan na mě tak docela působí.
Mno, dokud mám anime a svůj svět, tak nikoho a nic nepotřebuju :-)
A proč to tu všechno píšu? Protože je mi totálně jedno, co si o mně kdo myslí ;)

Abych řekla pravdu, tak jsem ještě nenašla anime, které by bylo pro mě úplně dokonalé. Jo, HxH i FMA jsou hodně dobré a momentálně nejlepší, ale i tak mi v nich cosi chybí. ...
BTW, zkusila jsem se zamyslet nad otázkou, proč tolik koukám na anime, takže...
Začala jsem s tím hlavně proto, že se mi prostě vždycky líbila ta kresba.. Taky jsem se tenkrát na výšce docela nudila, tak jsem aspoň občas na něco koukala. No jo, dokud jsem nenarazila na FMA, pak to šlo už samo :D A nějak jsem si na anime už zvykla no..
Ale jinak ty hlavní důvody: Potřebuju nějaké příběhy, do kterých bych se mohla vžít (ano, knihy mi už nestačí, anime je nejvhodnější možnost), potřebuju prostě zapomenout na realitu. Taky se do spousty těch postav dá dobře zamilovávat.. Navíc já anime postavy beru jako živé bytosti, takže mě fakt dokáže rozhodit, když mi nějaká oblíbená postava zemře. ^_^Mé hodnocení:
Anime, které se mi hodně líbí, hodnotím převážně 8 body. 9 a 10 bodů dávám jen těm nejlepším a hodně kvalitním. Těm, co mě prostě nejvíce zaujmou. Těm obyčejným, docela dobře koukatelným anime s ucházejícím dějem dávám většinou 7 bodů. A čím horší je, tak jdu pak níž... A zásadně nehodnotím nula body. Těm nejhorším dávám 1 nebo 2 body, záleží na situaci :)


Můj personalist:
Sem si dávám své nej postavy; či postavy, které mě něčím zaujmou - ať o nich mám trochu přehled ^_^ Taky si je rozděluju podle stupně oblíbenosti - modře ty nej postavy (do kterých jsem se docela zamilovala, či po kterých šílím), zeleně postavy, které jsou taky úžasné a něco se mi na nich dost líbí, a pak jsem si zvolila ještě žlutou kategorii pro postavy, které sice nemiluju, ale něčím mě zaujaly. Tak :o)
Jo a přitahují mě teda hlavně dva či tři druhy postav: Zaprvé - vzhledově dlouhovlasé postavy (např. Byakuya či Sanetoshi), zadruhé - povahově chladnější typy (např. Byakuya či Chrollo), a případně zatřetí - tajemné postavy (např. Fay či Jellal, možná i Byakuya). A pokud tam mám někoho, kdo nezapadá ani do jedné té kategorie, tak je to jen výjimka :-) Jinak tedy není divu, že se u mě drží Byakuya stále na prvních místech v oblíbenosti postav i po tolika letech :)
Jinak nebudu si ničit personalist postavami, které nesnáším :)

Seznamka:
A ano, udělám si z profilu rovnou i seznamku... mám málo známých a klidně poznám i někoho nového.. kdyby někdo chtěl xD Myslím, že jsem tu toho o sobě něco málo už řekla, takže kdyby měl někdo zájem, tak může napsat :-) Je mi jedno odkud kdo je, já sice pocházím z Valašska, ale momentálně trávím většinu času v Brně (i když kdoví na jak dlouho kvůli svým problémům). A před tím jsem bydlela ještě v Olomouci.
Věk tak nad 20 aspoň. Ráda s někým pokecám jak o anime, tak klidně i o čemkoliv jiném.

Hmm a docela se divím, kolik textu se tady vejde o_O No ale tím líp, aspoň jsem se mohla trošku rozepsat =)
Mno, něco málo o sobě sice napsat dokážu, ale rozhodně nemám ve zvyku se komukoliv s čímkoliv svěřovat. Neumím to, stejně tak jako nedokážu komunikovat s lidmi (i když přes net to docela jde no). Avšak jakožto „extrémní introvert“ nejsem moc ukecaná, hlavně pokud teda nemám o čem mluvit. Ale tak kdo mě zná, tak ví :o) Jop, s většinou lidí si prostě nerozumím (a nezáleží na tom, zda je dotyčný otaku nebo ne).

Úryvek o schizoidech z jedné knihy:
„Tento typ je velmi osobitý a právě pro práci s nimi je potřebná velká dávka trpělivosti, pochopení a laskavosti.“ To jen tak pro zajímavost, neboť vím, že málokdo tu trpělivost má xD O pochopení raději nemluvě, páč mě nechápe opravdu nikdo z okolí, a to poslední rozhodně nevyžaduju.


Anime

Odkazy
Animelist (495)   Hodnocení (379)   

Statistiky

 • Doba strávená u anime: 157 dní
 • Přidaná krátká hodnocení: 378
 • Přidaných recenzí: 1
 • Přidané shrnutí: 1

Oblíbenost žánrů

Statistika hodnocení

0x   
2x    1
10x    22
16x    333
14x    4444
42x    55555
72x    666666
105x    7777777
91x    88888888
20x    999999999
7x    10101010101010101010

Až 11 nejoblíbenějších anime

Hagane no Renkinjutsushi (TV série) 10
Romeo x Juliet (TV série) 10
Tsubasa Tokyo Revelations (OVA) 10
Tsubasa Shunraiki (OVA) 10
Le Chevalier D`Eon (TV série) 10
Hunter x Hunter (2011) (TV série) 10
Hagane no Renkinjutsushi (2009) (TV série) 10
Skip Beat! (TV série) 9
Koisuru Boukun (OVA) 9
Pandora Hearts (TV série) 9
Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha (TV série) 9

Manga

Odkazy
Manga (0)   Mangalist (47)   Hodnocení (1)   

Statistiky

 • Přečtených svazků: 96
 • Přidaných hodnocení: 1

Oblíbenost žánrů

Statistika hodnocení

0x   
0x    1
0x    22
0x    333
0x    4444
0x    55555
0x    666666
0x    7777777
0x    88888888
0x    999999999
1x    10101010101010101010

Až 11 nejoblíbenějších manga

Tsubasa: Reservoir Chronicle (manga) 10

Dorama

Odkazy
Dorama (0)   Doramalist (103)   Hodnocení (4)   

Statistiky

 • Doba strávená u doramy: 25 dní
 • Přidaná krátká hodnocení:: 4

Oblíbenost žánrů

Statistika hodnocení

0x   
0x    1
0x    22
1x    333
0x    4444
1x    55555
1x    666666
1x    7777777
0x    88888888
0x    999999999
0x    10101010101010101010

Až 11 nejoblíbenějších dorama

RH Plus (TV série) 7
Sekando Rabu (TV série) 6
Boku wa Tomodachi ga Sukunai / Haganai (Film) 5
Arakawa Under the Bridge (TV série) 3

J-Music

Odkazy
Osobnosti (1)   Skupiny (0)   Alba (8)   Musiclist (11)   

Statistiky

 • Délka aktivně poslouchaných: 5 hodin a 13 minut
 • Délka občas poslechnutých: 4 hodin a 57 minut
 • Přidaných osobností: 1
 • Přidaných alb: 8
 • Ohodnocených osobností: 13

Oblíbenost žánrů

Interpreti
Musiclist uživatele je prázdný, proto není možné zobrazit jeho oblíbené žánry.

Skupiny
Musiclist uživatele je prázdný, proto není možné zobrazit jeho oblíbené žánry.


Postavy

Odkazy
Postavy (23)   Personalist (61)   

Statistiky

 • Přidaných postav: 23
 • Přidaných hodnocení: 5
 • Přiřazených seiyuu: 22

Neanime

Odkazy
Neanime (0)   Neanimelist (0)   Hodnocení (0)   

Statistiky

Oblíbenost žánrů

Uživatel nemá svůj neanimelist a proto není možné zobrazit jeho oblíbené žánry.

Statistika hodnocení

Uživatel ještě nehodnotil ani jedno neanime.

Nejoblíbenější neanime nebyla nalezena


Uživatelé s největším počtem bodů za aktivitu:

1. Akihabara (579711)
2. Ziza (448894)
3. Han-chan (308760)
4. aw3147 (177712)
5. Kame (168682)
6. Tsubame (145114)
7. matenrou (136782)
8. VelkyBubak (134237)
9. Pseudonym (117289)
10. Tichoslapek (103402)
11. Dashio (84260)
12. maggot4 (83505)
13. Drobek87 (78257)
14. Johnyschimpo (76538)
15. Dippy (60599)
16. Haikner (58257)
17. Kanda-hime (56605)
18. JacobSteven (49655)
19. NylKasbri (47685)
20. QvenoxFirzen (43888)